Zespół Janczewianki

Zespół ludowy Janczewianki powstał samoistnie przy KGW Janczewo w 1962 roku. Początkowo grupa obśpiewywała wieńce dożynkowe.
         Fundament zespołu stanowią dwie siostry -  Pani Janina Szutenbach oraz Pani Zwienisława Bugara
         Z upływem lat do zespołu dołączały córki obu seniorek oraz  ich wnuczki. Trzydzieści lat temu do zespołu dołączył również syn pani Janiny - Tadeusz. Jest akompaniatorem zespołu, aranżerem śpiewanych przez zespół utworów. Pan Tadeusz akompaniuje na akordeonie,  keyboardzie oraz śpiewa.
        Repertuar zespołu jest urozmaicony. Stanowią go głównie utwory znane, ludowe, ale nie tylko. Zespół  promuje kulturę lubuską i wiejską, uczestniczy w rożnych przeglądach piosenek biesiadnych , uświetnia swoim występem wiele imprez regionalnych, np. dożynki  od naszych wiejskich po wojewódzkie, wiele imprez wystawienniczych, kiermaszów, choćby wymienić dwa razy w roku Targi Rolnicze w Gliśnie oraz imprezy promocyjne w województwie lubuskim i sąsiednich oraz w Niemczech. Zespół śpiewa również repertuar o tematyce religijnej. 
        Można rzec, że domeną i głównym atutem Zespołu Janczewianki , to rodzinne śpiewanie na każdą okazję, a preferuje się repertuar w zależności od tego, co im w duszy gra...
        Zespół od kilkunastu lat prezentuje się w strojach ludowych z regionu lubuskiego, współtworzą tym samym naszą regionalną tożsamość i lokalny patriotyzm, o które dzisiaj coraz trudniej w naszej codziennej rzeczywistości...
         
  
Oto niektóre utwory śpiewane przez Zespół Janczewianki

1.  Powitanie
2.  Wesoły uśmiech
3.  Róża czerwona
4.  Białe majowe bzy
5.  Do widzenia
6.  Siedem czerwonych róż
7.  Żyć z uśmiechem
8.  Bawmy się

Nova Park Gorzów Wlkp - Lubuskie Tour 2015


Dyplomy naszego zespołu z 2014 rokuDyplomy oraz podziękowania za udział z roku 2013


     


Dyplom za udział w koncercie "Polne Kwiaty" 2012


Rok 2011

     


Rok 2010


 Rok 2009

 


Rok 2008

 

 


Rok 2007Wojewódzkie Dożynki Iława Żagańska 2002 rok 
Dzień Babci i Dziadka w szkole  Santok 1998
Dzień Nauczyciela w sali wiejskiej Gralewo 1997

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza